21 marca – pierwszy dzień wiosny

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Uczniowie klas I-II pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzieli, że będzie on obchodzony w niecodzienny sposób. W kolorowym korowodzie z Marzanną, przy głośnych okrzykach    przemaszerowaliśmy ulicami Wielkiego Klincza, by powitać wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia, mieliśmy na głowie wiosenne opaski. Dzięki uprzejmości proboszcza  ks. Bogusława Kudla zabawa została zorganizowana  przy ognisku na terenie plebanii. Wszyscy doskonale się bawili, ruch na świeżym powietrzu sprawiał uczniom wielką radość.

Maria Plata
Marta Browarczyk