Dzielnicowy oczami dzieci

„Pomorski dzielnicowy oczami dziecka"

Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej w Wielkim Klinczu zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Pomorski dzielnicowy oczami dziecka". W ramach konkursu, dzieci w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu odwiedził Dzielnicowy Referatu Wykroczeń Dzielnicowych Nieletnich i Patologii asp. Andrzej Rużyła, który przedstawił specyfiki swojej pracy.

Konkurs miał na celu zapoznanie dzieci z sylwetką dzielnicowego służącego pomocą dziecku, promowanie działania na rzecz bezpieczeństwa, a  realizowany był w ramach rządowego programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.

Dzieci starannie przygotowały prace plastyczne, które były bardzo ciekawe i pomysłowe. Zwycięscy konkursu zostali zaproszeni na galę finałową, która odbyła się 19 grudnia 2016 roku w sali teatralnej Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Ze Szkoły podstawowej w Wielkim Klinczu zostało wyłonionych trzech zwycięzców:

I miejsce: Amelia Duzowska,

II miejsce : Wiktoria Piepiórka,

III miejsce: Cezary Piechowski.

Uczniowie wraz z wychowawcą panią Agnieszką Ostrowską oraz z panią wicedyrektor Beatą Jeżewska uczestniczyli w gali finałowej, na której zostali nagrodzeni.

 

img_6583

 

img_6592

 

img_6620

 

img_6626

 

img_6637

 

img_6653

 

img_6655