Zimowisko 2019

Ferie, to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczenia w niezapomnianych zimowiskach. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci. Pierwszego dnia uczestnicy ferii mogli skorzystać z zajęć zorganizowanych w kościerskim Aqua Centrum. Podczas zajęć dzieci mogły skorzystać z wszelkich możliwych atrakcji, jakie oferuje kościerski basen. Wtorkowe zajęcia zostały zorganizowane w szkole, jednakże dzieci z całą pewnością nie nudziły się. Czekały na nich zajęcia sportowe w sali gimnastycznej, przygotowano Escape Room, którego niespodzianką był słodki poczęstunek w postaci naleśników, przygotowanych przez szkolne kucharki. Ponadto na zajęciach kreatywnych uczniowie poznali tajniki szycia i samodzielnie uszyli walentynkowe serduszka z filcu. W środę dzieci odwiedziły Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz Muzeum Kolejnictwa. Podczas zajęć muzealnych uczestnicy zapoznali się z realiami działalność obu muzeów. Po powrocie odbyły się zajęcia z sensoplastyki, podczas których wykonano “gluty”.  Kolejny dzień podczas zimowisk nie zapisał się pod znakiem nudy. Uczniowie wspólnie z opiekunami wybrali się do kina Remus w Kościerzynie na film dziecięcy pt. “ Chłopiec z burzy”. Ostatniego dnia dzieci miały okazję spotkać na swojej drodze egzotyczne zwierzęta, wybierając się na wycieczkę do Egzotycznego ZOO w Tuchlinie. Serdecznie dziękujemu Panu Erykowi Klatt właścicielowi firmy UNIBUD, za udostępnienie autokaru podczas wyjazdu do Aqua Centrum w Kościerzynie.

Mariola Cybula
Wioleta Czapiewska