Wyniki XI edycji Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej

9 marca w hali widowiskowo-sportowej w Wielkim Klinczu odbyła się XI edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 W tym roku uczniowie z 13 szkół z terenu miasta i gminy Kościerzyna oraz powiatu kościerskiego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, językowe i instrumentalne w 24 prezentacjach. Uczestników oceniało jury w składzie Aleksandra Wencka (nauczyciel muzyki w PZS 1 w Kościerzynie, multiinstrumentalistka od wielu lat związana z Młodzieżową Orkiestrą Begama), Renata Dorau-Rospęk (nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego z ZKiW w Stężycy) oraz Jan Zamkowski (wieloletni dyrygent i nauczyciel muzyki).

Podobnie jak w roku ubiegłym wysoki poziom prezentowany przez uczestników przyprawił jury o szybsze bicie serca nie ułatwiając im oceny i skutecznie utrudniając wyłonienie najlepszych. Ponownie przyznano miejsca ex equo co tylko potwierdza nie lada wyzwanie, jakie czekało na jurorów.

Organizatorem imprezy od początku jest Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu, a pomysłodawczyniami są panie Anna Lideke-Konert i Joanna Kreft – Bollin, wspierane bezzmiennie przez pana Grzegorza Daszkowskiego, dyrektora Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna.

Organizacja tak dużej imprezy nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie wsparcie samorządów, różnych organizacji oraz firm prywatnych. Tegoroczną edycję wspierali:

miasto i gmina Kościerzyna, starostwo powiatowe w Kościerzynie, Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna, kościerski oddział ZNP, Koło Gospodyń Wiejskich „Sąsiadki Aparatki” z Wielkiego Klincza, firma transportowa Bielawa Transport z Wielkiego Klincza, Music School Prywatna Szkoła Muzyczna w Kościerzynie oraz wydawnictwo Macmillan. Stroną techniczną zajmował się pan Grzegorz Daszkowski, a telebim i oświetlenie przygotowała firma CT Media z Chojnic. Patronem medialnym imprezy było Radio Weekend FM. Statuetki dla najlepszych przygotował artysta – rzeźbiarz Andrzej Dworczyk.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji uczestnicy i zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać mini recitalu znanego wokalisty, instrumentalisty i aranżera – Pawła Ruszkowskiego. Była to okazja nie tylko do wysłuchania świetnego koncertu, ale także możliwość rozmowy z doświadczonym artystą, co dla dzieci i młodzieży rozpoczynającej swoją przygodę ze śpiewaniem było nie lada gradką. 

Wyniki XI Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej :

  1. Soliści – klasy IV – VI

I miejsce – Kinga Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie

                 Oliwia Greszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościerzynie

II miejsce – Aleksandra Madejak z Zespołu Oświatowego w Liniewie

III miejsce – Oliwia Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościerzynie

                     Zuzanna Koszałka z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Prymus” w Kościerzynie

  • Soliści – klasy VII – VIII

I miejsce – Wiktoria Rogowska ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie

II miejsce – Wiktoria Stoltmann ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu

                   Łucja Żabińska ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu

III miejsce – Konrad Bronk z Zespołu Oświatowego w Liniewie

  • Zespoły wokalne – klasy IV – VI

I miejsce – zespół wokalny w składzie Kinga Klasa i Lena Gostkowska 
                           ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie

  • Zespoły wokalne – klasy VII – VIII

Wyróżnienie – zespół wokalny w składzie Julia Pałubicka, Sandra Prądzińska i Kornelia                 Klimczak ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie

  • Zespoły wokalno – instrumentalne / soliści z własnym akompaniamentem  
    IV – VI

I miejsce – zespół wokalno – instrumentalny w składzie Magdalena Igel, Szymon Gawin,      Szymon Matuszczak, Wojciech Pepliński, Tomasz Jakubowski ze Szkoły Podstawowej 
w Wielkim Podlesiu

II miejsce – Adam Szmaglik z Zespołu Kształcenia w Łubianie

III miejsce – zespół wokalno – instrumentalny w składzie Aleksandra Kowalczyk 
i Sebastian Kowalczyk
 z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie

Wyróżnienie specjalne dla Sebastiana Kowalczyka za grę na perkusji

  • Zespoły wokalno – instrumentalne / soliści z własnym akompaniamentem 
    VII – VIII

I miejsce – Natalia Mańska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie

II miejsce – Aleksandra Kowalczyk z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie

III miejsce – zespół wokalno – instrumentalny w składzie Iga Łosińska, Maja Masłowska, Milena Jażdżewska, Nikodem Młyński z Zespołu Kształcenia w Łubianie