WYNIKI EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Klinczu  w roku szkolnym 2019/2020 przystąpili do Wielkiego Maratonu Czytelniczego– międzynarodowego konkursu  pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty  i Prezydenta Miasta Gdańska.

Opiekunami konkursu w naszej szkole były panie Anna Wołoszyk i Jolanta Jereczek.

Akcja pod hasłem „Spotkacie nowych przyjaciół” była adresowana do uczniów klas II i III szkoły podstawowej.  Wzięło w niej udział  łącznie  ok. 3327 uczniów. W naszej szkole chętnych było 11 osób.

Z kolei dla klas IV – VI Wielki Maraton Czytelniczy przebiegał pod hasłem „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”. Wzięło w nim łącznie udział 7772 uczniów. Natomiast z naszej placówki przystąpiło do niego 6 uczniów.

W całym roku uczniowie systematycznie czytali książki, rozwiązywali zadania i stale rozwijali swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ta piękna przygoda z literaturą dobiegła końca. Organizatorzy zakończyli już weryfikację uczestników i wyłonili laureatów, finalistów i osoby wyróżnione.
Miło jest nam poinformować, że po raz pierwszy w naszej szkole przyznano tytuł LAUREATA. Otrzymała go uczennica klasy II b – Vanessa Sulewska. :-)
Z kolei w klasach IV – VI  najlepszy wynik i tym samym wyróżnienie otrzymała Klaudia Zaworska, 
uczennica klasy Va.

Gratulacje, ogromny sukces! Dziękujemy wszystkim uczestnikom maratonu!

Koordynatorzy:

Anna Wołoszyk, Jolanta Jereczek