WYNIKI EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

W tegorocznym konkursie Wielkiego Maratonu Czytelniczego– międzynarodowego konkursu  pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty  i Prezydenta Miasta Gdańska pod hasłem „Spotkacie nowych przyjaciół”  wzięło udział 3370 uczniów z całej Polski. Akcja była adresowana do uczniów klas II i III szkoły podstawowej.  W naszej szkole chętnych było 5 osób.

W całym roku uczniowie systematycznie czytali książki, rozwiązywali zadania i stale rozwijali swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ta piękna przygoda z literaturą dobiegła końca. Organizatorzy zakończyli już weryfikację uczestników i wyłonili 94 tytuły laureatów oraz 106 finalistów.

Nie udało nam się w tym roku uzyskać tytułu, ale miło mi poinformować, że najwyższy wynik w szkole uzyskał OLGIERD ZAWORSKI z klasy 2a  :-)

Dziękuję wszystkim uczestnikom maratonu!

Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

Koordynator:
Anna Wołoszyk