Wycieczka

19 listopada grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na przedstawienie teatralne w języku angielskim.
Na scenie teatralnej NOT w Domu Technika w Gdańsku obejrzeli przedstawienie pt. „Tom Sawyer” w reżyserii  Gasparda Legendre na podstawie adaptacji  Paula Stebbingsa w wykonaniu TNT theatre Britain and the American Drama Group Europe.
Była to niepowtarzalna okazja do obcowania ze sztuką  teatralną i żywym językiem obcym. Po uczcie artystycznej przyszedł czas, by naładować nasze baterie i zapełnić brzuszki. Po posiłku grupa udała się na drugą część wyjazdu na zajęcia praktyczne do Centrum Nauki Hewelianum, gdzie stawili czoła zadaniom na logiczne myślenie.  Jako, że Hewelianum znajduje się na terenie dawnego Fortu Góry Gradowej w Gdańsku, a pogoda tego dnia bardzo dopisywała, grupa weszła na wzgórze, by z punktu widokowego podziwiać panoramę Gdańska.
W wyjeździe udział wzięli uczniowie klasy VI c, VII a, VII b i VIII a. Opiekunami wycieczki były panie Monika Węcławik, Anna Lideke-Konert i Anna Schutz.