Wanoga uczniów języka kaszubskiego z kl. I i II do Gdyni

23 października br. nasi najmłodsi uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego (z kl. I i II SP), pod wodzą p. Ilony Kościelskiej, p. Renaty Abramowskiej i swojego „szkólnégò” Grzegorza Schramke udali się na wycieczkę do Gdyni. W Akwarium Gdyńskim poznawali niezwykły świat wodnych zwierząt – wpierw podziwiali jego przeróżnych przedstawicieli (jak np. węgorze elektryczne, piranie, koralowce, błazenki, jeżowce czy meduzy), a następnie, na zajęciach laboratoryjnych, dowiadywali się o rafie koralowej i przez okulary mikroskopu badali rozgwiazdy i koniki morskie. Później przeszli do Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie oprócz poznawania rozmaitych sprzętów wojskowych czy dawnych żaglowców, m.in. dowiadywali się, jak nazywają się części okrętu. Potem sami wykonali jego papierowe modele. Mimo nienajlepszej pogody wycieczka, bez dwóch zdań, udała się. Kolejna wiosną!