Wycieczka do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego z oddziałem w Kościerzynie

We  wtorek 5 października  2021r. klasa 2a i 2b wybrały się  na wycieczkę do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w  Kościerzynie. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani Grażyna Sadowska, st. specjalista ds. edukacji ekologicznej WPK .Tematyką naszego spotkania były „Wędrówki ptaków”. Podczas spotkania dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach.  Uczniowie dowiedzieli się, że wraz  z jesienią zachodzi  jedna z największych tajemnic przyrody , jaką jest fenomen ptasich wędrówek. W czasie zajęć  dzieci  uczestniczyły w grach,  w konkursach, quizach oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Dzieci bez  wątpienia wzbogaciły  swoją wiedzę i  żywimy nadzieję, że zaowocuje to ciekawymi aktywnościami w środowisku szkolnym.

Małgorzata Węsiora
Marta Browarczyk