WOJEWÓDZKI PROJEKT EDUKACYJNY

29 września 2021 r. uczennice naszej szkoły, Blanka Duraj i Anna Formela wraz z opiekunami wzięły udział w uroczystej Gali Finałowej w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego kończącej IV i V edycję Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego , która skierowana była do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Projekt powstał w Wydziale Prewencji KWP w Gdańsku w 2016 roku i od tego czasu realizowany był w naszej szkole przez policjantów. Dzieciom przekazywane były treści dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Jednym z elementów udziału w projekcie było przygotowanie prac plastycznych odzwierciedlających zdobytą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

Uczennica kl. IIa Blanka Duraj została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego, natomiast uczennica kl. IIb Anna Formela została laureatka powiatowego konkursu plastycznego. Dziewczynki otrzymały atrakcyjne nagrody i dyplomy.

Gratulacje osobiście każdemu uczestnikowi złożył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku i Wojewoda Pomorski.

Całość przedsięwzięcia uświetnili swoim występem artystycznym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich oraz funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku podinsp. Arkadiusz Socha.

Uśmiech na twarzy dzieci wywołał słoń POPO, z którym dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy, a rodzicom i wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Wioleta Kosznik