Wizyta w Bazie Lotnictwa Morskiego

Dzięki uprzejmości dowódcy 44. Bazy Lotnictwa Morskiego oraz Morskiej Jednostki Rakietowej uczniowie klasy 3 B z Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu mieli możliwość odwiedzenia w dniu 23.03.2018r. dwóch jednostek z garnizonu Siemirowice.

Piątkowe zwiedzanie dzieci rozpoczęły od wizyty w symulatorze, gdzie miały możliwość zasiąść za jego sterami i spróbować swoich sił jako pilot samolotu An-28.

Kolejny etap wizyty stanowiło zwiedzanie Wojskowej Straży Pożarnej. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem jakim dysponują lotniskowi strażacy oraz czym różni się ich służba w stosunku do innych strażaków.

Następnie dzieci udały się na hangar, gdzie mogły zapoznać się ze statkami powietrznymi użytkowanymi w lotnictwie morskim.

Z hangaru dzieci przemieściły się w okolice pasa startowego, gdzie żołnierze
z pododdziałów przeciwlotniczych zaprezentowali jakim uzbrojeniem dysponują. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie indywidualne żołnierza.

Zwieńczeniem kilkugodzinnego zwiedzania była wizyta na hangarach dywizjonu ogniowego Morskiej Jednostki Rakietowej. Żołnierze zaprezentowali uczniom jeden
z najnowocześniejszych systemu rakietowych użytkowanych w Wojsku Polskim.

Maria Plata