SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS IV-VIII

14 lutego 2020 r. w bibliotece odbyły się eliminacje na etapie szkolnym XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej.

Celem konkursu było propagowanie piękna poezji oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów. Każdy uczestnik przygotował dwa utwory literackie, a łączny czas prezentacji nie mógł przekroczyć 6 minut. W konkursie udział wzięło 13 recytatorów.  Organizatorami konkursu były panie: Renata Abramowska  i Jolanta Jereczek.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dyrektor szkoły pan Wojciech Drzewiński,  wicedyrektor pani Iwona Kuśmierczuk oraz polonistka pani Jolanta Jereczek.

Wyniki konkursu:

Dzieci starsze klasy  IV – VI :

I miejsce   –  Natalia Duraj kl. Vb

II miejsce –  Blanka Czapiewska kl. Vc

Młodzież klasy VII – VIII

I miejsce –  Julia Cieplińska kl. VIII

II miejsce –  Kinga Troka kl. VIII

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.  Dla wszystkich uczestników Dyrekcja szkoły przygotowała słodką niespodziankę.

Gorąco dziękujemy wszystkim recytatorom za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie gminnym 9 marca w Łubianie!

Renata Abramowska i Jolanta Jereczek