SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

4 lutego 2021 r. w bibliotece odbyła się na etapie szkolnym kolejna edycja  Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III z zachowaniem reżimu sanitarnego. Celem konkursu było m.in. zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Organizatorami konkursu były panie: Renata Abramowska i Jagoda Troka. W konkursie udział wzięło 12 uczniów z klas I-III.  Każdy uczestnik recytował dwa dowolnie wybrane utwory poetyckie dostosowane do swojego wieku. Jury konkursu oceniało dobór repertuaru, umiejętności interpretacyjne, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Komisja oceniała w składzie: dyrektor szkoły pan Wojciech Drzewiński,  wicedyrektor pani Iwona Kuśmierczuk,  pedagog- logopeda pani Wioleta Kosznik.

Wyniki konkursu:

I miejsce    –  Kaja Gierszewska kl. IIb

II miejsce –   Ariana Labuda kl. IIa

III miejsce – Blanka Duraj kl. Ia

Wyróżnienie – Karolina Wysiecka kl. IIIa

Uczestnicy konkursu:

1. Duraj Blanka kl. 1a
  2. Kobus Michalina kl.1a
  3. Ebertowska Lidia kl. 1b
  4. Wicher Pola kl. 1b
  5. Labuda Ariana 2a
  6. Zaworski Olgierd kl. 2a
  7. Gierszewska Kaja kl. 2b
  8. Rolbiecki Marcin kl. 2b
  9. Redzimski Mateusz kl. 3a
  10. Wysiecka Karolina kl. 3a
  11. Grosz Dominika kl. 3b
  12. Jankowski Jakub kl. 3b

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy uznaniowe i nagrody. Natomiast dla wszystkich uczestników Dyrekcja szkoły przygotowała słodkie upominki.

Laureatom gratulujemy i gorąco dziękujemy wszystkim uczniom za udział w  konkursowych zmaganiach.

Renata Abramowska i Jagoda Troka