ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Uczniowie z klasy 2 b obchodzili w tym roku Światowy Dzień Kota . Była to wspaniała okazja do pogłębienia wiadomości o tych domowych pupilach. Uczniowie na tę okazję przygotowali kocie stroje, w których przybyli do szkoły. W różnych źródłach informacji odszukiwali wiadomości i ciekawostki o kotach. Wykonali też wspaniałe kocie mandale. Wiele radości przyniosła dzieciom zabawa w „ Turlanego kotka” z kostkami, w której każdy stworzył portret swojego własnego, niepowtarzalnego kota.  Na korytarzu uczniowie wywiesili swoje prace, które można było podziwiać. Wiele pracy, uczniowie włożyli w przygotowanie projektów na temat kotów, które grupowo prezentowali na forum klasy. Mimo tego, iż prezentacja przed rówieśnikami to jeszcze trudna dla nich sprawa, prace i plakaty były ciekawe i pełne kocich informacji. Mamy nadzieję, że ten dzień wzbudzi wrażliwość na dobro w stosunku do zwierząt.


Anna Wołoszyk