Spotkanie ze świadkiem historii

Nawet najlepszy podręcznik nie zastąpi żywego słowa i osobistego przekazu. Dlatego dzisiejszy dzień w naszej szkole możemy uznać za bardzo udany. Bowiem odwiedził nas Pan Edmund Gruchała, który mając 87 lat jest żywą skarbnicą wiedzy o dawnych i nowszych dziejach Wielkiego Klincza.

Pan Edmund podarował szkole, którą ukończył w 1947 roku (!), reprodukcję obrazu Wojciecha Kossaka „Zaślubiny Polski z morzem”. Reprodukcja umieszczona została na honorowym miejscu w holu. Następnie spotkał się z uczniami klas starszych, aby barwnie i bardzo ciekawie opowiedzieć o naszej bliższej i dawniejszej historii. Dwie godziny opowieści minęły błyskawicznie, a młodzież słuchała jej w skupieniu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i poświęcony czas oraz prosimy o więcej, bo dużo zostało jeszcze do opowiedzenia.