Spotkanie z leśniczym

Najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził niezwykły gość wraz ze swoim wiernym przyjacielem. Pan Dariusz Dzienisz pracuje w Lasach Państwowych i przyjechał aby opowiedzieć o pracy w lesie przedstawiając różnice pomiędzy zawodem leśniczego
a myśliwego. Podczas spotkania uczniowie otrzymali zadanie, które polegało na rozpoznaniu odgłosu zwierząt. Pan Dariusz Dzienisz użył do tego specjalne urządzenie, jakim jest wabik. Jednakże największą atrakcją okazał się wspomniany wcześniej wierny przyjaciel naszego gościa, czyli pies myśliwski rasy „wyżeł”. Zwierzę było przyjaźnie nastawione do dzieci, współpracowało ze swoim opiekunem, wykonując jego polecenia. Na zakończenie każdy
z uczniów mógł pogłaskać psa, dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat  oraz wykonać
z nim pamiątkowe zdjęcie.

Maria Plata