Spotkanie z przyrodą

Dnia 5.06. 2019 r. uczniowie klas 1a i 1b udali się do przepięknie położonej miejscowości Skrzeszewo, aby na łonie natury spędzić wspaniałe chwile.

Naszą przygodę na wsi rozpoczęliśmy już wcześnie rano. O godzinie 9.00 spotkaliśmy się z właścicielami agroturystyki, którzy oprowadzili grupę i omówili zasady bezpiecznego zachowania na terenie zagrody. W trakcie naszego wyjazdu uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiem kaszubskiej wsi. Zobaczyli, jak wyglądała praca rolnika dawniej, gdy do pomocy miał tylko silę swoich rąk oraz jak dziś. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać masło oraz wspaniałe drożdżówki i obserwować  proces ich pieczenia w specjalnym piecu chlebowym.

Ponadto na dzieci czekało wiele innych atrakcji, zabaw integracyjnych oraz czas  wolny na wspólną zabawę. Największą atrakcją jednak okazała się wyprawa do „ Czaplińca”, gdzie uczniowie mogli obserwować miejsce wylęgu i gniazd ponad 100 czapli. W trakcie pełnego dnia wrażeń dzieci mogły zaprzyjaźnić się z zwierzakami żyjącymi w gospodarstwie np. z kucykiem Perełką. Oczywiście nie obyło się bez poczęstunku, świeżo zrobionych frytek oraz smacznych lodów.

Anna Wołoszyk, Beata Śliwicka