Spektakl Królowa Śniegu

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź w Poznaniu udostępniła widzom on-line spektakl 
pt. „Królowa Śniegu” na kanale YouTube. Dzięki uprzejmości poznańskiej szkoły wychowankowie obu klas 1 a oraz 3 b mieli możliwość podziwiania porywającego oraz spektakularnego widowiska w swoim domu. Wychowawczynie klas pani Maria Plata oraz pani Anna Ebertowska, za zgodą szkoły baletowej udostępniły swoich uczniom link do bezpłatnej transmisji spektaklu, jak również zachęcały swoich wychowanków do rodzinnego obejrzenia jakże niesamowitego widowiska.

Stworzona na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena adaptacja, została wyreżyserowana  przez panią Annę Niedźwiedź.  Widzowie wyruszają w niej w bajkową podróż po mroźnej krainie. Odkrywają historię Kaja i Gerdy. Poznają magiczne grono postaci i ich fantastyczne przygody. Myślę, iż każde dziecko oraz dorosły zna tę niezwykłą baśń, jednakże sposób w jaki została opowiedziana ta historia nie pozwoliła żadnemu widzowi się nudzić. Dzieci zachwyciła muzyka autorstwa pana Gabriela Kaczmarka wykonana przez orkiestrę Sinfonietta Polonia oraz Chór Cantani i solistów pod batutą Cheunga Chau. Ogromne wrażenie wywołały niepowtarzalne kostiumy, rekwizyty a przede wszystkim akrobacje wykonywane przez aktorów. Uczniowie mieli okazję do wysłuchania operowego śpiewu w wykonaniu wybitnych śpiewaków. 

Myślimy, iż taki sposób promowania kultury i sztuki w dobie pandemii jest niezwykle istotny zarówno dla widzów jak i aktorów. 

Maria Plata

Anna Ebertowska