Przegląd piosenki

W czwartek 23 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Wielkim Klinczu odbył się VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Głównymi organizatorami są Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu oraz Zakład Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Kościerzyna przy wsparciu gminy Kościerzyna.

Nagrody dla uczestników ufundowali: Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu, Gmina Kościerzyna, burmistrz miasta Kościerzyna, starosta kościerski, a także wydawnictwa językowe Oxford University Press oraz Macmillan. Uczestnicy oprócz nagród rzeczowych otrzymali statuetki autorstwa Andrzeja Dworczyka, a o pyszny poczęstunek zadbały panie
z KGW „Sąsiadki Aparatki”. O oprawę akustyczną zadbał pan Grzegorz Daszkowski.

W imprezie łącznie udział wzięło 36 uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjów z terenu powiatu kościerskiego.

W przeglądzie udział wzięły następujące szkoły:

Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie (szkoła podstawowa i gimnazjum), Zespół Szkół Publicznych nr 2 – Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie, Zespół Szkolno – Przedszkolny
nr 1 w Kościerzynie, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 (gimnazjum) w Kościerzynie, Prywatne Gimnazjum „Prymus” w Kościerzynie, Szkoła Podstawowa w Nowym Klinczu, Publiczna Szkoła Podstawowa
im. gen. St. Sosabowskiego w Kaliszu, Szkoła Podstawowa i gimnazjum przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Dziemianach, Gimnazjum przy Zespole Szkół nr 2 we Wielu, Szkoła Podstawowa w Szatarpach, Zespół Szkół w Wielkim Podlesiu (szkoła podstawowa
i gimnazjum), Zespół Szkół w Skorzewie, Gimnazjum przy Zespole Oświatowym
w Liniewie, Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu.

Jury w składzie Jan Zamkowski – strona wokalna oraz Magdalena Kąkol – strona językowa wysłuchało łącznie 27 prezentacji.

Po przesłuchaniach jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. Kategoria soliści szkoła podstawowa

I miejsce Paulina Narloch – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie w piosence ‘In the arms o an angel”

II miejsce Olaf Orlikowski – Szkoła Podstawowa przy ZKiW w Dziemianach w piosence „Color of your life”

III miejsce Anastazja Puchalska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
w piosence „I see the light”

1. Kategoria soliści – gimnazjum

I miejsceAleksandra Czapiewska – Gimnazjum przy Zespole Szkół w Skorzewie
w piosence „When we were young”

II miejsceRoksana Blok – Prywatne Gimnazjum „Prymus” w Kościerzynie w piosence „Beautiful”

III miejsceEmilia Miloch  – Gimnazjum przy Zespole Szkół nr 2 we Wielu w piosence „Dream a little dream of me”

1. Kategoria zespoły wokalne – szkoła podstawowa (przyznano tylko III miejsce)

III miejsce Łucja Żabińska, Bernadeta Żabińska,Honorata Żabińska  –

Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. St. Sosabowskiego w Kaliszu w piosence „Imagine”

1. Kategoria zespoły wokalne – gimnazjum

I miejsceJulia Zaborowska, Zuzanna Zaborowska, Katarzyna Brandt, Oliwia Skwierawska, Laura Podjaska – Gimnazjum nr 2 przy ZSP 2 w Kościerzynie w piosence „Change”

1. Kategoria zespół wokalno-instrumentalny lub soliści z własnym akompaniamentem – gimnazjum

II miejsceNatalia Rapska – Gimnazjum nr 1 przy ZSP 1 w Kościerzynie w piosence „Never be alone”

III miejsceEwelina Johansson, Iwona Letke,Paulina Kupiecka – Gimnazjum
im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dziemianach – piosenka „House of Gold”

Ze względu na brak zgłoszeń nie przyznano nagród w kategorii zespół wokalno-instrumentalny lub soliści z własnym akompaniamentem – szkoła podstawowa

1. Nagroda Publiczności – szkoła podstawowa

Natalia Mańska – Szkoła Podstawowa nr 6 przy ZSP 1 w Kościerzynie – piosenka „Hallelujah”

1. Nagroda Publiczności – gimnazjum

Daria Bielawska – Gimnazjum przy Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu – piosenka
„It the climb”

Anna Lideke-Konert – koordynator VIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej Wielki Klincz 2017.