Przedszkole

Programowanie poprzez zabawę wtorek, 10 marca, 2020 - Nasze dzieciaki z najstarszych grup uczyły się kodować 👍 To były ciekawe i innowacyjne zajęcia rozwojowe.
Bał karnawałowy środa, 26 lutego, 2020 - Nasz coroczny bal karnawałowy miał wielu bohaterów. W tym roku dzieci najczęściej wybierały przebranie Elsy. Ale najważniejsza była dobra zabawa. Dzieci udowodniły, że znakomicie czują się na tanecznym parkiecie.
Dzień babci i dziadka czwartek, 13 lutego, 2020 - Na początku lutego dzieci zaprosiły do przedszkola babcie i dziadków. Z okazji ich święta nasi wychowankowie zaprezentowali program artystyczny.
Teatr „Obieżyświat” czwartek, 13 lutego, 2020 - Ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu teatr "Obieżyświat". Tym razem artyści zaprezentowali morskie przygody w spektaklu "Hej kamracie, co śpiewacie".
„Piotruś Pan” wtorek, 11 lutego, 2020 - Dnia 11 lutego 2020 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do kina „Remus” w Kościerzynie na przedstawienie teatralne pt.: "Piotruś Pan". Wspaniała gra aktorów wprowadziła małych widzów w niesamowity baśniowy świat. Głównym bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, chłopiec, … Czytaj dalej »
Dokarmiamy ptaki wtorek, 11 lutego, 2020 - Nasze przedszkolaki zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Wspólnie z nauczycielem wykonały kolby ze smalcu i ziaren, które zawiesiliśmy na drzewach w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dokarmiając ptaki … Czytaj dalej »
Jasełka wtorek, 24 grudnia, 2019 - Jak co roku rodzice przedszkolaków mogli obejrzeć świąteczne jasełka w wykonaniu swoich dzieci. Po występie dzieci obdarowały swoich rodziców słodkim upominkiem.
Mikołaj poniedziałek, 23 grudnia, 2019 - Do naszego zawitał ten jedyny niepowtarzalny jegomość w czerwonym stroju. Święty Mikołaj nie zapomniał o naszych wychowankach i dla każdego miał świąteczny upominek.
Ciasteczka świąteczne piątek, 20 grudnia, 2019 - W oczekiwaniu na Boże Narodzenie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola przygotowywały świąteczne wypieki.
Warsztaty świąteczne niedziela, 15 grudnia, 2019 - W oczekiwaniu na Boże Narodzenie dzieci wzięły udział w świątecznych warsztatach. Przy wsparciu wychowawców, zajęcia przeprowadziła pani Marta Rambowska. Dzieci wykonały choinki i renifery.
Mikołajki piątek, 6 grudnia, 2019 - To ulubiony dzień wszystkich dzieci. Mikołajki w naszym przedszkolu miały wyjątkowy charakter. Nasi wychowankowie z radością przywitali świętego Mikołaja i jego elfy. Dziękujemy również pani sołtys, która dla każdego malucha miała słodki upominek.
Pomoc dla Fundacji Burego Misia sobota, 30 listopada, 2019 - W dniu 30.11.2019 zostały przekazane środki czystości zebrane w naszym przedszkolu dla Fundacji Burego Misia. Dziękujemy za pomoc!  
Andrzejki piątek, 29 listopada, 2019 - Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodziliśmy Andrzejki. Jak nakazuje obyczaj, także nasi wychowankowie wywróżyli sobie przyszłość.
Pyszne i zdrowe kanapki wtorek, 19 listopada, 2019 - 19 listopada „Biedronki” oraz „Słoneczka” przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rączek i założeniu fartuszków dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki … Czytaj dalej »
Od szewczyka do dziedzica niedziela, 17 listopada, 2019 - Ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu teatr "Obieżyświat" z przedstawieniem "Od szewczyka do dziedzica".
Urządzenia elektryczne niedziela, 17 listopada, 2019 - Na zajęciach rozmawialiśmy o elektryczności. Poznaliśmy podstawowe urządzenia elektryczne. Zorganizowano wystawę dawnych urządzeń elektrycznych. Dzieci zaprezentowały swoje urządzenia, które działają na prąd.
Fundacja Burego Misia niedziela, 3 listopada, 2019 - Uczestniczymy w akcji zbiórki darów dla Fundacji Burego Misia.
Pasowanie 2019 środa, 30 października, 2019 - Cóż to była za uroczystość. Nasi najmłodsi wychowankowie 30 października zostali pełnoprawnymi przedszkolakami. Pasowanie na przedszkolaka odbyło się w towarzystwie rodziców, którzy obejrzeli program artystyczny swoich pociech.
Odwiedziny pielęgniarki wtorek, 22 października, 2019 - 22 października nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka - pani Ania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznały ten trudny i ważny zawód. Zapoznały się też z podstawowymi akcesoriami i narzędziami potrzebnymi w tej profesji.
Zabawy z ciastoliną piątek, 11 października, 2019 - W naszej sali pojawiła się kolorowa niespodzianka  - ciastolina. Dzieci z grup 4-latków i 5-latków ćwiczyły motorykę małą ugniatając, turlając, wałkując kolorową i pachnącą ciastolinę wykonaną z produktów spożywczych. To właśnie przez zabawę i nieskończoną ilość pomysłów dzieci uczą się kreatywnego … Czytaj dalej »
Ciasto owocowe niedziela, 6 października, 2019 - Ten tydzień minął nam na rozmowach o owocach. Na podsumowanie 3- i 6-latki na wspólnych zajęciach zrobiły ciasto, w którym jednym ze składników były właśnie owoce.
Doktor i jego zwierzęta niedziela, 6 października, 2019 - Byliśmy w Kościerzynie na przedstawieniu w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji.
Spektakl „Krokodyle łzy” niedziela, 6 października, 2019 - Nasze przedszkole ponownie odwiedził teatr "Obieżyświat". Tym razem dzieci obejrzały spektakl, w którym zapoznały się z zawodem dentysty. Przekonały się, jak ważna jest higiena jamy ustnej.
W poszukiwaniu jesieni wtorek, 24 września, 2019 - W tym tygodniu przedszkolaki szukali jesieni. Korzystając z ostatnich ciepłych dni chętnie spędziliśmy czas na dworze. Zebraliśmy wiele ciekawych skarbów jesieni: kolorowe liście, kasztany, jarzębinę.
Dzień Przedszkolaka wtorek, 24 września, 2019 - Jak co roku obchodziliśmy najważniejsze święto naszych wychowanków - Dzień Przedszkolaka. Były wspólne gry i zabawy, malowanie kredą i farbami. Nie zabrakło słodkości. Wspólnie zasadziliśmy cebulki kwiatów.
Malowanie na folii piątek, 6 września, 2019 - W piątkowy poranek grupy 4-latków oraz 5-latków brały udział w niezwykłych zajęciach plastycznych. Dzieci malowały na folii stretch. Dodatkową atrakcją było to, że zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu. Dzieci mogły eksperymentować z kolorami. Była to także okazja do plastycznej inwencji … Czytaj dalej »
Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. środa, 19 czerwca, 2019 - Udanych wakacji !
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie „0” środa, 19 czerwca, 2019 - Najstarszym przedszkolakom życzymy sukcesów w szkole.
Zagroda Kaszubska w Lipuszu czwartek, 30 maja, 2019 - W czwartek 30 maja grupy 3 i 4 - latków wybrały się na wycieczkę do Zagrody Kaszubskiej w Lipuszu. Dzieci wspólnie z Panią Marią Bober przygotowywały ciasto, z którego powstały przepyszne, swojskie chleby, które dzieci zabrały ze sobą do domu. … Czytaj dalej »
Przedszkolny Dzień Rodziny sobota, 25 maja, 2019 - W przedszkolu „Niezapominajka” 25 maja obchodziliśmy „Dzień Rodziny”. Nasze przedszkolaki przygotowały występ dla swoich ukochanych rodziców. Śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami wspólnie świętowali w ogrodzie przedszkolnym, gdzie czekał na wszystkich grill z kiełbaskami, bar … Czytaj dalej »
Warsztaty z muzyki etnicznej piątek, 17 maja, 2019 - W piątek 17 maja odbyły się warsztaty z muzyki etnicznej. Nasze przedszkolaki miały okazję poznać różne instrumenty muzyczne, które pochodzą z odległych stron świata. Z zaciekawieniem słuchały brzmienia m.in. konga, djemby, kalimby oraz rury deszczu. Jednak najwiecej radości dzieciom dała … Czytaj dalej »
„Zielone lekcje” środa, 15 maja, 2019 - 15 maja odbyła się w naszym przedszkolu żywa lekcja przyrody, podczas której dzieci miały okazje zobaczyć na żywo m.in.sowę, jastrzębia oraz sokoła. Ptaki latały nad naszymi głowami, można było je również pogłaskać. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat budowy … Czytaj dalej »
Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku piątek, 10 maja, 2019 - 10.05.2019 roku, dwie najstarsze grupy wybrały się do Sea Parku, aby przebyć oceaniczną przygodę. Jednym z ciekawszych momentów był pokaz akrobatyczny fok uchatek. Podczas wycieczki pogoda i dobry humor dopisywał.
Straż pożarna wtorek, 7 maja, 2019 - Z okazji święta Strażaka 7 maja gościliśmy na terenie naszego przedszkola panów strażaków którzy przyjechali bojowym wozem. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie samochodu, mogły wejść do środka a nawet lać wodę z prawdziwego węża pożarniczego.
Zajączek poniedziałek, 29 kwietnia, 2019 - Tuż przed świętami wszystkie przedszkolaki wyszły do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu koszyczków z niespodzianką od zajączka wielkanocnego. Poszukiwania swoich koszyków sprawiło dzieciom wiele radości.
Dzień Biblioteki piątek, 26 kwietnia, 2019 - Dnia 26 kwietnia grupy 3 i 4 - latków wybrały się do Biblioteki szkolnej.
„Cygańskie tajemnice” czwartek, 25 kwietnia, 2019 - Dnia 25 kwietnia odwiedził nas Teatr Obieżyświat ze swoim najnowszym występem. Tym razem poruszany został problem komputerów, gier i telefonów komórkowych. Aktorzy pokazali dzieciom, że zabawy z innymi są o wiele ciekawsze, a przede wszystkim są o wiele cenniejsze niż … Czytaj dalej »
Wyniki konkursu „Witaj wiosno” piątek, 19 kwietnia, 2019 - Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Prace dzieci oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: 3- latki, 4-latki, 5-latki i 6-latki. Komisja konkursowa oceniała pomysł, samodzielność wykonania pracy … Czytaj dalej »
Warsztaty wielkanocne piątek, 19 kwietnia, 2019 - W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty rękodzielnicze w których uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Każda grupa wykonała inną ozdobę wielkanocną - wśród nich nie zabrakło zajączków czy kurek.
Tajemnice wulkanów środa, 17 kwietnia, 2019 - Tym razem przedszkolaki zgłębiały tajemnice wulkanów. Okazało się, że wulkany to góry, z których czasem wybucha popiół, gaz i gorąca lawa. Dzieci dowiedziały się, że istnieją wulkany wygasłe, drzemiące i czynne. Z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w eksperymencie ukazującym wybuch … Czytaj dalej »
W zdrowym ciele zdrowy duch wtorek, 16 kwietnia, 2019 - W zdrowym ciele zdrowy duch - wie o tych każdy przedszkolak. Zdrowe, smaczne i kolorowe śniadanie wykonane z własnego szczypiorku przez dzieci i panie z grupy maluchów.
Z życia codzinnego wtorek, 16 kwietnia, 2019 - W przedszkolu nigdy nie ma nudy
Wiosna środa, 10 kwietnia, 2019 - Wiosna to czas, kiedy szykujemy nasze ogródki przed zasiewem różnych roślin, kwiatów, warzyw. My w przedszkolu również przygotowaliśmy się. Grupy 3 i 4 latków zasadziły cebulkę oraz rzodkiewkę. Teraz będziemy zbać o nasze roślinki i poczekamy na piękny szczypiorek, żeby … Czytaj dalej »
Jak Rumcajs uratował Cypiska? wtorek, 9 kwietnia, 2019 - Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z Rumcajsem zabrali dzieci z naszego przedszkola na ekscytującą wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska. Przedstawienie, które mogliśmy obejrzeć zawierało nie tylko wspaniały humor, barwne, baśniowe postacie, ale przede wszystkim … Czytaj dalej »
Konkurs wtorek, 9 kwietnia, 2019 - W naszym przedszkolu odbywa się konkurs plstyczny pod tytułem: "Witaj Wiosno". W konkursie biorą udział wszystkie dzieci z przedszkola. Prace konkursowe dzieci wykonują w swoich grupach.
Urodzinki :) poniedziałek, 8 kwietnia, 2019 - Potrafimy razem się bawić, grać oraz wspólnie świętować nasze urodzinki.
Sandwich na szybko czwartek, 28 marca, 2019 - W ramach zajęć uczniowie zerówki samodzielnie przygotowywali sandwiche. Te ekspresowe kanapki smakowały wybornie.
Dzień Gofra poniedziałek, 25 marca, 2019 - Dnia 25 marca ochodziliśmy Dzień Gofra. Przedszkolaki ze smakiem skosztowały gofrów z owocami, sosem truskawkowym oraz bitą śmietaną. To był smaczny dzień mniamm.
„Czytanie na dywanie” poniedziałek, 25 marca, 2019 - W tym miesiącu gościliśmy jedną z naszym mam, która przyszła do przedszkola czytać piękne bajki w ramach kontynuacji akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Dziękujemy Pani Oli Łangowskiej.
Światowy Dzień Wody piątek, 22 marca, 2019 - Niezwykle jest ważne, aby dzieci wiedziały jak bardzo cenna jest woda. Dlatego właśnie 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tm dniu odpowiedzieliśmy sobie na bardzo ważne pytania: Kto potrzebuje wody? Po co nam woda? Skąd się ona bierze? Ile … Czytaj dalej »
„Pierwszy Dzień Wiosny” czwartek, 21 marca, 2019 - Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. W kolorowym pochodzie szły dzieci trzymając w dłoni barwne kwiaty. 
Dzień kobiet piątek, 8 marca, 2019 - Najstarsi chłopcy pamiętali o swoich koleżankach i w Dniu Kobiet. Nasi mali mężczyźni wręczyli dziewczynkom pamiątkowe medale.
Świętujemy Dzień Pizzy piątek, 8 lutego, 2019 - Któż z nas nie lubi pizzy? Z okazji Światowego Dnia tego włoskiego przysmaku 8 lutego grupy 5- i 6-latków przygotowały własne wersje pizzy. Były smaczne.
Bal karnawałowy czwartek, 7 lutego, 2019 - Dnia 7 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Na balu spotkać można było wróżki, królewny, motylki, pirata, policjantów, strażaków, Spidermana, Batmana … Czytaj dalej »
„Piękna i Bestia” wtorek, 5 lutego, 2019 - Dnia 5 lutego wszystkie dzieci z przedszkola wybrały się na przedstawienie pt.: "Piękna i Bestia" w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich "Sąsiadki Aparatki" oraz młodzieży szkolnej. Dziękujemy za zaproszenie.
Tydzień z książką wtorek, 5 lutego, 2019 - W ciągu całego tygodnia maluszki nabywały różne wiadomości i umiejętności związane z książką. Dowiedziały się, iż należy szanować książki, ponieważ są one naszymi przyjaciółmi, wprowadzają nas w świat fantazji, rozwijają naszą wyobraźnię.
Karmniczek wtorek, 5 lutego, 2019 - Maluszki postanowiły zrobić małe karmniczki dla ptaszków zimujących na naszym terenie.
Przedstawienie poniedziałek, 4 lutego, 2019 - Dnia 4 lutego przedszkolaki wybrały się do kina Remus w Kościerzynie na spektakl pt.: "Maja". Występ został przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Widzami były grupy cztero, pięcio oraz sześciolatków.
Święto Babci i Dziadka środa, 23 stycznia, 2019 - W dniach 22 - 23 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy naszych kochanych dziadków i babcie. Dzieci miały okazję zaprozentować dotychczas zobyte umiejętności za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Na spektaklu wtorek, 22 stycznia, 2019 - We wtorek 22 stycznia 2019 roku w kościerskim kinie "Remus" 5- i 6-latki uczestniczyły w spektaklu o polskich miastach w baśni i legendzie. Przedstawienie przygotował Teatr Współczesny w Krakowie.  Spektakl przybliżył dzieciom wiedzę na temat największych miast w Polsce. To była … Czytaj dalej »
Spotkanie ze św. Mikołajem piątek, 18 stycznia, 2019 - W piątek 18 stycznia 2019 roku najstarsza grupa z przedszkola pojechała do Dobrogoszcza, aby spotkać się ze św. Mikołajem. Spotkaniu towarzyszyły zabawy prowadzone przez animatorki. Dzieci z radością uczestniczyły w prowadzonych konkursach. Na zakończenie spotkania św. Mikołaj obdarował dzieci prezentami.
Sala zabaw czwartek, 17 stycznia, 2019 - W każdy czwartek grupy 3 i 4 - latków wychodzą do szkoły, aby aktywnie spędzić czas w sali zabaw. Taka forma spędzania czasu sprawia przedszkolakom wiele radości.
JASEŁKA środa, 19 grudnia, 2018 - W dniach 18-19 grudnia odbyły się Jasełka w wykonaniu dzieci z grup starszych i młodszych. Przedszkolaki dumnie występowały przed Rodzicami i Dyrekcją. A po występie artystycznym wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT poniedziałek, 17 grudnia, 2018 - Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodznia, a w naszym przedszkolu dzieci szykują kolorowe ozdoby na choinkę, pieką aromatyczne pierniczki, przygotowują dekoracje z masy solnej, a także kosztują świąteczną herbatę.
MIKOŁAJ czwartek, 6 grudnia, 2018 - Dnia 6 grudnia do naszego Przedszkola przybył z dalekiej Laponi Święty Mikołaj, który obdarował dzieci dobrym humorem oraz upominkami. Dzieci w zamian zaśpiewały Mikołajowi świąteczne piosenki oraz poznane wierszyki.
Dziadek do orzechów i cztery królestwa środa, 5 grudnia, 2018 - Dnia 5 grudnia wszystkie dzieci z naszego Przedszkola wybrały się do Kina Remus w Kościerzynie na film pt.: "Dziadek do orzechów i cztery królestwa".
Prezentowy zawrót głowy poniedziałek, 3 grudnia, 2018 - 3 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Obieżyświat ze świątecznym przedstawieniem pt. „Prezentowy zawrót głowy". Dziś dowiedzieliśmy się, że w czasie Świąt najważniejsze jest wspólne przebywanie z rodziną i bliskimi.
ANDRZEJKI piątek, 30 listopada, 2018 - W miniony piątek 30 listopada wszystkie dzieci z naszego Przedszkola brały udział w zabawie andrzejkowej. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta oraz poznały jego genezdę. Oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań dzieci … Czytaj dalej »
WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ poniedziałek, 26 listopada, 2018 - Nasze przedszkolaki wybrały się z wizytą do straży pożarnej. Dzieci oglądały stroje strażaków, sprzęt, wóz i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia kasku strażackiego. Wóz strażacki zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Śmiechu i zabawy było co niemiara. 
Dzień Pluszowego Misia piątek, 23 listopada, 2018 - W dniu 23 listopada Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji … Czytaj dalej »
Efekty akcji „Polak z sercem” piątek, 23 listopada, 2018 - W piątek zakończyliśmy zbiórkę darów w ramach akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”, do której włączyła się nasza szkoła i przedszkole. Zebrane produkty zostały przekazane do parafii i powędrują wraz z innymi do Polaków zamieszkałych za naszą wschodnią granicą: … Czytaj dalej »
SPOTKANIE Z WETERYNARZEM niedziela, 18 listopada, 2018 - Dnia 18 listopada odwiedziła nasze przedszkole Pani Weterynarz. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.
„Polak z sercem” czwartek, 15 listopada, 2018 - Przedszkole włącza się w akcję Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”. Odbiorcami są polskie dzieci i młodzież z Ukrainy i Białorusi. Przystępujemy do zbiórki artykułów higienicznych, środków czystości oraz artykułów spożywczych z długim terminem ważności, takich jak: mydła, proszki do … Czytaj dalej »
Kosmos blisko nas środa, 14 listopada, 2018 - Dzieci z zerówki sięgnęły kosmosu. Co prawda tylko na chwilę, to jednak zobaczyły trochę Wszechświata. Poznały planety, gwiazdy i inne elementy kosmosu. Lucyna Wójcik
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI piątek, 9 listopada, 2018 - W naszym przedszkolu włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” 9 listopada o godzinie 11.11. Wszystkie dzieci w tym dniu były odświętnie ubrane.
Spektakl pt: „Detektyw Pozytywka” środa, 7 listopada, 2018 - Dnia 07.11.2018 roku dzieci z naszego przedszkola pojechały do kina Remus w Kościerzynie na przedstawienie pt: „Detektyw Pozytywka” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie urozmaicone było piosenkami w zabawny i nieskomplikowany sposób, uczyło analizowania prostych zjawisk przyrody i otaczającego … Czytaj dalej »
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA czwartek, 25 października, 2018 - Dnia 25 października odbyło się Wielkie Święto dla najmłodszych milusińskich z naszego przedszkola - Pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały dotychczas zdobyte umiejętności, dzielnie śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, a także zatańczyły. Po występie artystycznym zebrani goście, Dyrekcja oraz Rodzice zostali … Czytaj dalej »
Cała Polska Czyta Dzieciom piątek, 19 października, 2018 - Dnia 19 października rozpoczęliśmy cykl spotkań "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tego dnia odwiedziła nas Pani Daniela Okrój, aby czytać dzieciom najpiękniejsze bajki i opowiadania. To piękna akcja, promująca codzienne czytanie literatury dzieciom. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za włączenie się w tę … Czytaj dalej »
Brzechwolandia poniedziałek, 15 października, 2018 - Dnia 15 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się na spektakl pt.: "Brzechwolandia" wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji. Sztuka pozwala przenieść się we wspaniały, kolorowy świat przepełniony radością. To opowieść dzięki której każdy widz poznaje najwspanialsze dzieła polskiego poety.
Wizyta w gabinecie lekarskim czwartek, 11 października, 2018 - 11 października Przedszkolaki odwiedziły gabinet lakarski. Pani Pielęgniarka oprowadziła nas po Ośrodku Zdrowia i pokazała różne przyrządy lekarskie, a wśród nich stetoskop, ciśnieniomierz, otoskop. Każde dziecko otrzymało naklejkę "dzielnego pacjenta".
Święto Drzewa środa, 10 października, 2018 - Co roku 10 października obchodzimy Święto Drzewa. W tym dniu odwiedził nas Pan Leśnik z którym rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy dbać o drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu i co dają nam w zamian.   
„Jesienny spacer do parku” środa, 10 października, 2018 - Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków do spaceru do parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały … Czytaj dalej »
Zwiedzanie wtorek, 9 października, 2018 - Najmłodsze grupy dnia 9 października, wybrały się do Szkoły. Tam odwiedziły gabinaty Dyrekcji, sekretariat, kuchnię, salę gimnastyczną oraz salę zabaw.
„Kabaret na jednej nodze” w wykonaniu Grupy „T” z Torunia piątek, 5 października, 2018 - Dnia 5 października Grupa „T” z Torunia zabrała wszystkie przedszkolaki w baśniową podróż, aby przypomnieć dzieciom kilka bardzo ważnych zasad. „Kabaret na jednej nodze” to opowieść, która w zabawny sposób mówi o tym, że nie wolno ufać nieznajomym oraz o … Czytaj dalej »
Spacer czwartek, 4 października, 2018 - 4 października Przedszkolaki wybrały się na spacer. Piękna pogoda pozwoliła na zbieranie darów jesieni jakie znaleźliśmy w parku.
GRAMY W SZACHY środa, 3 października, 2018 - Jak co roku we wrześniu zerówka rozpoczęła naukę gry w szachy w szkolnej bibliotece. Szachy to królewska gra, która dostarcza rozrywki, rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia i przewidywania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość. Przedszkolaki są bardzo zainteresowane i z niecierpliwością … Czytaj dalej »
Wizyta Pana Policjanta środa, 3 października, 2018 - Dnia 3 października do naszego przedszkola zawitał Pan Policjant. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się policjant, poznały jego strój, a starsze grupy mogły zobaczyć jak wygląda prawdziwy radiowóz. Pan Policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa na drodze, a każde dziecko otrzymało na … Czytaj dalej »
Obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka oraz powitanie Jesieni poniedziałek, 1 października, 2018 - Dnia 1 października obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka oraz świętowaliśmy nadejście Jesieni. Dzieci dowiedziały się jak nazywane są ziemniaki w różnych zakątkach Polski. Brały również udział w zabawach sportowych z udziałem ziemniaków. A wreszcie przedszkolaki miały okazję skosztować pieczonych i smażonych … Czytaj dalej »
Dzień Przeszkolaka czwartek, 20 września, 2018 - Dnia 20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola obchodziły "Święto Przedszkolaka". W tym dniu nie brakowało dobrej pogody i humoru. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę z okazji swojego święta. Przygotowane zostały atrakcje dla dzieci, takie jak zabawy z chustą animacyjną klanza, … Czytaj dalej »
Teatr Obieżyświat poniedziałek, 10 września, 2018 - W ubiegły piątek w naszym przedszkolu gościliśmy wędrowny Teatr Obieżyświat z przedstawieniem "Czarek w świecie bajek". Wszystkie przedszkolaki z ciekawością wysłuchały i obejrzały spektakl, który zabrał dzieci w magiczną podróż po znanych nam bajkach takich jak "Czerwony Kapturek" czy baśni … Czytaj dalej »
Zabawy na świeżym powietrzu poniedziałek, 10 września, 2018 - Wrześniowa pogoda dopisuje przedszkolakom, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Grupa „Kropeczki” często wychodzi na plac zabaw, ponieważ jest on ulubionym miejscem naszych Maluchów. Zabawy pod gołym niebem przy piaskownicy, huśtawkach czy zjeżdżalni sprzyjają nie tylko dobrej zabawie, ale … Czytaj dalej »
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w przedszkolu „Niezapominajka” środa, 5 września, 2018 - Po udanych wakacjach uśmiechnięte przedszkolaki powróciły do swojego kolorowego przedszkola, aby powitać nowy rok szkolny. Nie brakowało również dzieci, które po raz pierwszy dumnie przekroczyły próg przedszkola, aby wspólnie się uczyć, bawić oraz poznać nowych kolegów i koleżanki. Jak co … Czytaj dalej »
ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2017/2018 sobota, 23 czerwca, 2018 -
Wycieczka do Garczyna wtorek, 19 czerwca, 2018 - 19.06.2018 r. dzieci z grup 3-4 latków wybrały się na wycieczkę do Garczyna na farmę strusi afrykańskich.
Dmuchańce poniedziałek, 11 czerwca, 2018 - W poniedziałek 11 czerwca na naszym placu przedszkolnym stanęły wielkie dmuchańce do wspinaczki, zjeżdżania i skakania. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.
Wycieczka do Tajnej Pirackiej Bazy poniedziałek, 28 maja, 2018 - 28 maja dwie najstarsze grupy wybrały się do Grąbkowa do Tajnej Pirackiej Bazy, aby uczestniczyć w zabawach i animacjach programu pt. „Piotruś Pan i Dzwoneczek”. Podróż do Nibylandii zaczęła się gdy Piotruś Pan nauczył wszystkich latać, strzelać z łuku i … Czytaj dalej »
Rodzinny piknik w Wielkim Klinczu sobota, 26 maja, 2018 - W sobotę 26 maja w Wielkim Klinczu odbyła się impreza integracyjna „Dzień Rodziny z Przedszkolem „Niezapominajka”. Na przedszkolnym placu zabaw, przy pięknej pogodzie spotkały się rodziny z dziećmi, aby w radosnej atmosferze świętować Dzień Matki i zbliżający się Dzień Dziecka. Nie … Czytaj dalej »
Przygody Koziołka Matołka środa, 23 maja, 2018 - Dnia 23.05.2018 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały do Kina Remus w Kościerzynie na przedstawienie pt: „Przygody Koziołka Matołka" . Spektakl przedstawił dzieciom niezwykły świat pokazując jego różnorodność i piękno. Wyruszając razem z sympatycznym, niezdarnym i dobrotliwie naiwnym Koziołkiem dzieci … Czytaj dalej »
OPOWIEŚCI Z LODOWEJ KRAINY środa, 9 maja, 2018 - Dnia 09.05.2018 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały do kina Remus w Kościerzynie na przedstawienie pt: „OPOWIEŚCI Z LODOWEJ KRAINY” w Wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami i wspaniałymi efektami świetlnymi wprowadziła przedszkolaków w baśniowy … Czytaj dalej »
„Wielkanoc tuż tuż …” środa, 28 marca, 2018 - W dwa marcowe dni odbyły się zajęcia prowadzone przez pracowników Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak. Tematyka zajęć związana była z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy.
Pierwszy Dzień Wiosny środa, 21 marca, 2018 - W środę 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku oraz wykonały prace plastyczne nawiązujące do … Czytaj dalej »
Warsztaty z muzyki etnicznej piątek, 23 lutego, 2018 - W piątek 23.02.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z muzyki etnicznej. Podczas warsztatów dzieci mogły poznać budowę, nazwę i usłyszeć brzmienie nieznanych im dotąd instrumentów. Niezwykłym doświadczeniem była samodzielna gra na tychże instrumentach.
Spektakl „Plastusiowy pamiętnik” czwartek, 15 lutego, 2018 - 15.02.2018r. nasze przedszkolaki udały się  na przedstawienie do „Kina Remus” w Kościerzynie na przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Spektakl okazał się niezmiernie interesujący i wartościowy pod względem wychowawczym. Dzieci były wręcz oczarowane opowieściami plastelinowego ludzika. Przepiękna dekoracja i wspaniała gra aktorów … Czytaj dalej »
Walentynki w przedszkolu środa, 14 lutego, 2018 - 14. lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Walentynki" z tej okazji upiekliśmy gofry w kształcie serduszka , które zjedliśmy ze smakiem. Zapoznaliśmy się również z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych.
Bal przebierańców wtorek, 13 lutego, 2018 - 13.02.2018r. w naszym przedszkolu bawiliśmy się podczas karnawałowego balu przebierańców. Tego dnia w grupach zagościły rożne postacie, w które wcieliły się dzieci. Przedszkolaki w radosnym nastroju bawiły się przy muzyce. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach i konkursach. Czas w … Czytaj dalej »
Zabawy na śniegu czwartek, 25 stycznia, 2018 - Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy w ramach zajęć sportowych pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu rzucając śnieżkami do siebie,celując do drzewa, … Czytaj dalej »
DZIEŃ BABCI I DZIADKA środa, 24 stycznia, 2018 -   W Wielkim Klinczu w „Niezapominajce” uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 18 stycznia w pięknie … Czytaj dalej »
Świąteczne przedstawienie środa, 20 grudnia, 2017 - Dnia 20. 12. 2017 r. przedszkolaki udały się do szkoły na świąteczne przedstawienie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie w języku angielskim. Na zakończenie Święty Mikołaj poczęstował wszystkich cukierkami.
Jasełka w przedszkolu poniedziałek, 18 grudnia, 2017 - W dniu 18.12.2017 r. w przedszkolu odbyły się jasełka. Na przedstawienie zaproszono rodziców występujących przedszkolaków. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami, wychowawczyniami oraz panem dyrektorem zaśpiewały wspólną kolędę. Po występach rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na poczęstunek.
Mikołajki w przedszkolu środa, 6 grudnia, 2017 - W naszym przedszkolu obchodziliśmy MIKOŁAJKI. Z tej okazji 5 grudnia pojechaliśmy do kina na bajkę pt. „Pierwsza gwiazdka”. 6 grudnia dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował je prezentami.
Andrzejki czwartek, 30 listopada, 2017 - Dnia 30.11.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się andrzejkowe lanie wosku.
„DRZEWO DOMEM ZWIERZĄT” środa, 29 listopada, 2017 - W naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „DRZEWO DOMEM ZWIERZĄT”. Wpłynęło wiele ciekawych i pomysłowych prac. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Spośród wszystkich uczestników zostali wyłonieni zwycięzcy. I miejsce zajęła Marta Okrój, II miejsce Katarzyna Zarach , III miejsce Igor … Czytaj dalej »
Teatr „Obieżyświat” wtorek, 28 listopada, 2017 - 28.11.2017r. kolejny raz odwiedził nas teatr „Obieżyświat”. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Nikola co chciała być jak Mikołaj”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występ. Tematyka przedstawienia nawiązywał a do nadchodzących świąt. Aktorzy ukazali, jak ważna jest umiejętność dzielenia się z innymi.
Akademia Twórczego Rozwoju-Bystrzak poniedziałek, 27 listopada, 2017 - W poniedziałek 27.11.2017r. dzieci 4 i 5- letnie odwiedziły panie z Akademii Twórczego Rozwoju- Bystrzak. W ramach zajęć przedszkolaki wykonały ozdoby świąteczne. Wszystkie dzieci z chęcią i ogromnym zaangażowaniem wykonywały swoje prace. Zajęcia sprawiły wszystkim dużo frajdy.
Światowy Dzień Pluszowego Misia piątek, 24 listopada, 2017 - Dnia 24.11.2017r. w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Przedszkolaki poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach. Dzieci obejrzały również bajkę o „Kubusiu … Czytaj dalej »
Gramy w szachy poniedziałek, 13 listopada, 2017 - Najstarsza grupa przedszkolaków rozpoczęła naukę gry w szachy w szkolnej bibliotece. Szachy to gra, która stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Nasze przedszkolaki są … Czytaj dalej »
Narodowe Święto Niepodległości sobota, 11 listopada, 2017 - W związku z nadchodzącym Narodowym Świętem Niepodległości dzieci przedszkolne uczestniczyły w zajęciach związanych z tym dniem. Na podsumowanie dnia przedszkolaki wykonały  prace plastyczne związane z tematyka 11. Listopada.
Zajęcia dodatkowe poniedziałek, 6 listopada, 2017 - W naszym przedszkolu, aby uatrakcyjnić pobyt dzieci odbywają się bezpłatne zajęcia dodatkowe z rytmiki, religii, j. angielskiego i gimnastyki korekcyjnej.
Obchody Światowego Dnia Makaronu środa, 25 października, 2017 - 25.10.2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Makaronu. W związku z tym dniem dzieci przygotowały prace plastyczne na ten temat. Na zakończenie nastąpiła degustacja makaronu w różnych postaciach.
Dobre przedszkole piątek, 20 października, 2017 - W roku szkolnym 2017/2018 w ramach projektu ,, Dobre przedszkole" odbywa się terapia logopedyczna, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, sportowe i spotkania mające na celu wzmacnianie odporności emocjonalnej dzieci - ,, Przyjaciele Zippiego"
Pasowanie na przedszkolaka środa, 18 października, 2017 - 18.10.2017 roku odbyła się pierwsza, wielka uroczystość dzieci 3- letnich. Dzieci przy dźwiękach akordeonu przedstawiły program artystyczny, a potem zostały pasowane przez Pana Dyrektora na prawdziwego przedszkolaka.
Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka czwartek, 12 października, 2017 - Dnia 12.10.2017 r. dzieci z przedszkola „Niezapominajka” pojechały do kina REMUS w Kościerzynie na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. "Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka". Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Barwne … Czytaj dalej »
PRZEDSZKOLAKI SADZĄ CEBULKI TULIPANA czwartek, 12 października, 2017 - To był ostatni moment na posadzenie cebulek tulipanów w naszym przedszkolnym ogrodzie. Pogoda dosyć sprzyjała pracy, więc dzieci z grupy „O” z zaangażowaniem przystąpiły do działania. Każdy chciał posadzić swoją własną cebulkę, aby wiosną, kiedy już tulipany zakwitną cieszyć się … Czytaj dalej »
Placuszki z owocami wtorek, 10 października, 2017 - Dnia 07.10.2017 r. Podsumowując cykl zajęć na temat owoców, dzieci przybrały role kucharzy i piekły placuszki z owocami.
Spotkanie z leśnikiem wtorek, 10 października, 2017 - Dnia 10.10.2017r. w związku z obchodami „Dnia Drzewa” nasze przedszkole odwiedziła pani leśnik Katarzyna Stefańska, która opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci poznały zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Zajęcia były bardzo ciekawe, … Czytaj dalej »
Sałatka owocowa sobota, 7 października, 2017 - W związku cyklem zajęć na temat owoców dnia 07.10.2017 r. dzieci zrobiły sałatkę owocową.       
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka środa, 20 września, 2017 - 20.09.2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowane zostały gry i zabawy. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie i grach zespołowych przy akompaniamencie akordeonu. Następnie przeszły pochodem do szkoły, gdzie zostały przywitane przez Pana dyrektora Wojciecha Drzewińskiego. … Czytaj dalej »
Baśń o głupim Maciusiu poniedziałek, 18 września, 2017 - Dnia 18.09.2017r. nasze przedszkole odwiedził „Teatr Obieżyświat”. Jest to teatr objazdowy, który przemierza świat występując w przedszkolach, szkołach i innych miejscach.  Aktorzy chcą, by dzieci poznały historie o dużej wartości edukacyjnej. W naszym przedszkolu przedstawiona została sztuka pt. „Baśń o … Czytaj dalej »
Spotkanie z rodzicami sobota, 2 września, 2017 - Dyrekcja Zespołu Kształcenia zaprasza na spotkanie ogólne z rodzicami we wtorek (05-09-2017) godzina 14:00.
ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2016/2017 niedziela, 2 lipca, 2017 - ZAKOŃCZENIE ZERÓWKI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017   ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2016/2017  
ZOO w Oliwie środa, 14 czerwca, 2017 - 14.06.2017 roku nasze 3 i 4 latki odwiedziły ZOO w Oliwie. Przemierzając alejki ogrodu ciuchcią oglądały zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej dzieci z … Czytaj dalej »
WYCIECZKA DO SEA PARKU W SARBSKU poniedziałek, 5 czerwca, 2017 - 5 czerwca 2017r. grupa 5 i 6 latków wybrała się na wycieczkę autokarową do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Parku w Sarbsku koło Łeby.  Na początku odwiedziliśmy fokarium z uchatkami kalifornijskimi, które jest niewątpliwie największą atrakcją całego kompleksu. Z bliska mogliśmy oglądać … Czytaj dalej »
Dzień Dziecka czwartek, 1 czerwca, 2017 - Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. W naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Dziecka „Wesoło i zdrowo, bo na sportowo”. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zawodach sportowych na placu przedszkolnym. Kolejnym punktem programu było malowanie kolorową kredą pt. „Kraina … Czytaj dalej »
DZIEŃ MATKI środa, 31 maja, 2017 - Coroczne święto z okazji Dnia Mamy miało miejsce w środę 31 maja. Uroczystość ta rozpoczęła się krótkim programem artystycznym, który wywołał łzę w oku niejednej Matki. Kolejnym punktem tego dnia były warsztaty pt. „Mama i ja”. Dzieci wraz z mamami … Czytaj dalej »
KAROLCIA poniedziałek, 29 maja, 2017 - W poniedziałek 29 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia”. Spektakl wystawiony był w kinie Remus w Kościerzynie. Tytułowa bohaterka to zwyczajna dziewczynka, która po przeprowadzce do nowego domu w szparze podłogi znajduje niebieski … Czytaj dalej »
STRAŻ POŻARNA piątek, 19 maja, 2017 - Nasze przedszkole 19 maja odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały ich opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły obejrzeć wóz strażacki, pokaz lania wody, przymierzyć hełm i … Czytaj dalej »
DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI poniedziałek, 15 maja, 2017 - Już po raz drugi nasze przedszkole obchodziło 15 maja Święto Polskiej Niezapominajki – a jednocześnie imieniny naszego przedszkola. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach na placu przedszkolnym.
WIZYTA W PRZYCHODNI LEKARSKIEJ piątek, 12 maja, 2017 - 12 maja wybraliśmy się do Przychodni Lekarskiej w Wielkim Klinczu w ramach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom jak ważny i odpowiedzialny zawód wykonuje. Podczas spotkania pokazała dzieciom niezbędne w jej zawodzie atrybuty, opowiedziała o zasadach zdrowego odżywiania, o … Czytaj dalej »
„Magiczna Książka” czwartek, 11 maja, 2017 - Dnia 11.05.2017 w Naszym Przedszkolu obyło się przedstawienie pt. "Magiczna Książka".
Zapisy uczniów na język kaszubski poniedziałek, 1 maja, 2017 -   Informacja dla Rodziców przyszłorocznych "pierwszaków" Szanowni Państwo, Pragniemy powiadomić, iż rozpoczęliśmy zapisy uczniów na język kaszubski (na rok szkolny 2017/18 i lata kolejne) i że Szanowni Państwo, jako rodzice przyszłych pierwszoklasistów, także możecie skorzystać z tej oferty edukacyjnej. Wierzymy … Czytaj dalej »
MUZYKA ETNICZNA czwartek, 13 kwietnia, 2017 - W piątek mieliśmy okazję bawić się muzyką, rytmem, dźwiękami wykorzystując instrumenty etniczne. Poranek muzyczny był niecodzienną okazją, aby w kameralnej atmosferze przy dźwiękach: m.in. didgeridoo, kalimby, djemby, rury deszczu, przenieść się w świat lasu, letniej łąki, afrykańskich przestworzy. Podczas warsztatów … Czytaj dalej »
BYSTRZAK czwartek, 13 kwietnia, 2017 - W kwietniu wszystkie grupy przedszkolne po raz kolejny uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez pracowników Akademii Twórczego Rozwoju BYSTRZAK. Tym razem dzieci poznały różne rodzaje mas i sposób ich wykorzystania, a także uczestniczyły w zajęciach pt. „Kolory tęczy” . Natomiast … Czytaj dalej »
KUKIEŁKI czwartek, 13 kwietnia, 2017 - W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbyły się zajęcia , na których nasze przedszkolaki wykonały kukiełki. Nasi bohaterowie powstali z drewnianych łyżek, które zazwyczaj są używane w kuchni. Aby przeistoczyć te przedmioty w prawdziwie kukiełki teatralne potrzeba ogromu wyobraźni – … Czytaj dalej »
CZERWONY KAPTUREK piątek, 31 marca, 2017 - 31 marca przedszkolaki miały okazję obejrzeć "Czerwonego Kapturka" w wykonaniu nauczycielek i praktykantek z naszego przedszkola. Gra aktorska swoich pań bardzo się dzieciom podobała, a wychowawcom pozwoliła odkryć ich nowe talenty.
BAŚNIE BRACI GRIMM czwartek, 30 marca, 2017 - 30 marca dzieci z naszego przedszkola pojechały do Kościerzyny na przedstawienie teatralne pt. "Baśnie braci Grimm&". Wszystkich małych widzów zachwyciła świetna gra aktorska oraz piękne postacie. Ciekawa była również gra kolorowych świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje.
ZAJĘCIA DODATKOWE poniedziałek, 27 marca, 2017 - Dużym zainteresowaniem naszych wychowanków i ich rodziców cieszy się kółko muzyczno- ruchowe oraz kółko żywieniowe.
Jaś i Małgosia niedziela, 26 marca, 2017 - Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spektaklu teatralnym "Jaś i Małgosia". Wszyscy baliśmy się złej Baby Jagi ...
W marcu, jak w garncu niedziela, 26 marca, 2017 - Na dworze jeszcze "W marcu, jak w garncu", a w oknach i na gazetkach naszego przedszkola już ciepła wiosenka ...
WIZYTA W BIBLIOTECE czwartek, 23 marca, 2017 - W czwartek 23 marca dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Renata pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, … Czytaj dalej »
Rekrutacja 2017/2018 czwartek, 23 marca, 2017 - Informacje na temat rekrutacji do przedszkola "Niezapominajka" na rok 2017/2018, znajdują się w zakładce  Rekrutacja 2017/2018 na stronie głównej.
Światowy Dzień Wody środa, 22 marca, 2017 - Woda to niezbędny element naszego życia. Dlatego powinniśmy o nią dbać. 22 marca nasze dzieci wzięły udział w Światowym Dniu Wody. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego woda jest tak ważna dla ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci zostały przyjaciółmi wody i na … Czytaj dalej »
Pierwszy Dzień Wiosny wtorek, 21 marca, 2017 - Choć nasi wychowankowie lubią zimę, to jednak na pierwszy dzień wiosny dzieci czekały z utęsknieniem. I wreszcie nadszedł ten dzień. Całe przedszkole wyszło na spacer sprawdzić, czy zima definitywnie odeszła. Dzieci doganiały zimę muzyką grając na instrumentach. Szukały też oznak … Czytaj dalej »
Konkurs recytatorski niedziela, 19 marca, 2017 - 14 marca 2017 roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu przeprowadzono konkurs recytatorski. Konkurs miał na celu przełamanie tremy u najmłodszych. Nasi wychowankowie recytowali poezję dziecięcą, głównie Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury nie mogło się zdecydować się na najlepsze … Czytaj dalej »
Bal karnawałowy piątek, 10 lutego, 2017 - W piątek 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zgodnie z tematyką dzieci były poprzebierane za różne postacie bajkowe. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, motylki, biedronki, ale również nie zabrakło Spidermana, Batmana, Indianina czy innych barwnych postaci. … Czytaj dalej »
Bezpieczne na drodze piątek, 13 stycznia, 2017 - Przed feriami zimowymi wszystkie dzieci z naszego przedszkola otrzymały kamizelki odblaskowe, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo na drogach po zmroku. Gadżety wręczyły władze Gminy w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół w Wielkim Klinczu. Dzieci wiedziały, że należy wieczorami chodzić w kamizelkach … Czytaj dalej »
Dzień Babci i Dziadka czwartek, 12 stycznia, 2017 - Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla nich specjalną uroczystość. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty … Czytaj dalej »
Zima w przedszkolu czwartek, 5 stycznia, 2017 - W styczniu 2017 roku na dłuższy czas zagościła u nas śnieżna zima. Ulubionego przez dzieci białego puchu nie brakowało. W naszym przedszkolu postanowiliśmy wykorzystać sprzyjającą aurę i często wychodziliśmy na dwór bawić się w śniegu.
Jasełka w wyjątkowej scenerii środa, 4 stycznia, 2017 - Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu dzieci przygotowały bożonarodzeniowe Jasełka. Tym razem przedstawienie miało wyjątkowy charakter gdyż odbyło się ono przed budynkiem przedszkola w zimowej scenerii. Przedstawienie zorganizowane 4 stycznia 2017 r. zgromadziło oprócz rodziców, którzy również wzięli aktywny … Czytaj dalej »
Wizyta Św. Mikołaja czwartek, 22 grudnia, 2016 - To była wizyta wyczekiwana przez wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Tuż przed wigilią 22 grudnia na specjalnym pojeździe przyjechał do nas Św. Mikołaj by obdarować dzieci prezentami. Dla wszystkich miał drobny upominek. Dzieci wzięły również udział w uroczystej kolacji wigilijnej.
Pieczenie pierników wtorek, 20 grudnia, 2016 - Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, dzieci z kółka żywieniowego piekły pierniki. Przedszkolaki dzielnie radziły sobie w kuchni łącząc przyjemne z pożytecznym. Smakołowite pierniki bowiem zostały przekazane na kiermasz, z któego dochód był przekazany na leczenie małego Kornelka, mieszkańca Wielkiego … Czytaj dalej »
Spektakl w języku angielskim poniedziałek, 5 grudnia, 2016 - To było wyjątkowe przedstawienie. Na początku grudnia 2016 roku dzieci z naszego przedszkola obejrzały świąteczny spektakl przygotowany w języku angielskim przez uczniów szkoły podstawowej. Choć maluchy niewiele rozumiały, przedstawienie im się bardzo podobało.