POSZUKIWANY MIKOŁAJ

Dnia 6 grudnia uczniowie klasy III a prędko spieszyli do szkoły, aby w tym wyjątkowym dniu spotkać się z Mikołajem. Na ten dzień klasa szykowała się już dużo wcześniej. Wszyscy przybyli w czerwonych strojach i czapkach Mikołajowych, co jeszcze bardziej podkreślało ważność tego dnia.

Na uczniów w tym dniu czekało wiele klasowych atrakcji. Dzieci wzięły udział w zabawnej grze KABOOM utrwalającej tabliczkę mnożenia. Przygotowane specjalnie na tę okazję mikołajkowe patyczaki przyniosły dzieciom wiele radości i śmiechu. Następnie dzieci wcieliły się w rolę detektywa, który musiał sporządzić portret pamięciowy Mikołaja. W tym celu, przy wykorzystaniu kostek tworzyły zabawne portrety Świętego Mikołaja. Każdy portret był wyjątkowy i niepowtarzalny. Udało nam się również zakodować postać Świętego dzięki rozszyfrowaniu pewnych znaków.

Jednak największą atrakcją było pojawienie się w sali Świętego Mikołaja z pomocnikami – który obdarował dzieci słodkimi prezencikami. Wspaniała zabawa przy świątecznej muzyce, radość dzieci z otrzymanych prezentów i spotkania z Mikołajem, wspólne gry i zabawy przyniosły wiele radości i niezapomnianych chwil w naszej klasie.

Anna Wołoszyk

« z 2 »