Październik miesiącem komunikacji alternatywnej

Zakończył się październik, miesiąc poświęcony komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Komunikacja, jest najważniejszą sferą naszego funkcjonowania, dlatego ten obszar edukacji jest niezwykle istotny w naszej codziennej pracy z uczniami. Mały Samorząd Uczniowskie postanowił się włączyć do akcji. Przez cały miesiąc można było dowiedzieć się czym jest komunikacja alternatywna i obejrzeć udostępnione w świetlicy pomoce edukacyjne, z których korzystają uczniowie z problemami z mową. Mamy nadzieję, że te doświadczenie pozostanie na dłużej z uczniami, gdyż mogli zobaczyć chociaż cząstkę tzw. komunikacji alternatywnej. Musimy zawsze pamiętać, że nie ważne w jaki sposób przekażemy informacje – najważniejsze to chcieć i potrafić ten przekaz odczytać :)

Mały Samorząd Uczniowski