NASI STYPEDNYŚCI

O tym , że warto się uczyć, przekonało się około 1000 uczniów i uczennic , którzy w tym roku szkolnym otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce i szczególne uzdolnienia. Z dumą informujemy, że wśród tegorocznych stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego, znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły:

Klaudia Zaworska z klasy 7a oraz Kordian Zaworski z klasy 8b.

Uczniowie ci wykazali się szczególnymi uzdolnieniami i otrzymali stypendium, które finansowane jest ze środków Unii Europejskiej. Ponadto, na terenie szkoły stypendyści otrzymali wsparcie nauczycieli. Opiekunem uczennicy Klaudii Zaworskiej została p. Joanna Łukowicz, natomiast Kordiana Zaworskiego p. Mirosława Daszkowska. Warto podkreślić, że w gronie szczególnie uzdolnionych stypendystów w województwie pomorskim znalazły się 454 osoby, a w powiecie kościerskim 41.

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawane są uczniom w trzech kategoriach – za najwyższe średnie w ubiegłym roku szkolnym, dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz dla uczniów szkół średnich. O stypendia mogli ubiegać się uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i zawodowych, którzy w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali wysokie średnie, wykazują się uzdolnieniami z zakresu przedmiotów przyrodniczych, matematyki, języków obcych czy informatyki.

Naszym stypendystom gratulujemy tak wspaniałych wyników w nauce, które pozwoliły z powodzeniem ubiegać się o stypendia. Życzymy dalszych sukcesów w nauce.