Mikołaj, Mikołaj !!!!

Ten okrzyk niesie radość dla wszystkich dzieci. Corocznym zwyczajem 6 grudnia Mikołaj zawitał też do naszej szkoły. Nie miał wiele czasu, ponieważ spieszył się do przedszkola, więc odwiedził tylko uczniów klas młodszych. Mikołaj miał pomocników w osobach Pani Sołtys oraz Rady Rodziców i dlatego wręczanie prezentów odbyło się bardzo sprawnie. Wszyscy uczniowie otrzymali świąteczne ozdobne kubeczki i słodycze. Radości było co niemiara, chociaż z początku trudno było Mikołaja zrozumieć, bowiem mówił po lapońsku, dopiero później zorientował się, że jest w Polsce, a wtedy nie było już problemu. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował zadanie, w którym poszczególne klasy malowały postać Mikołaja. Dobrze byłoby, żeby w ciągu roku było kilka „mikołajowych” dni.