MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA 10 LISTOPADA

Międzynarodowy Dzień Jeża, który obchodzony jest 10 listopada był w klasie II B kolejną wspaniałą okazją aby przybliżyć dzieciom zaszczepić w nich ciekawość do poznawania otaczającego świata. Dlaczego jeż jest taki ciekawy? Powodów jest wiele. To zwierzę jest bliskie każdemu dziecku, jest pod ochroną i jest uroczeJ. Celem naszych zajęć  było uświadomienie uczniom jaka rolę pełnią jeże , co im zagraża i w jaki sposób można im pomóc. Z tej okazji uczniowie przygotowali wspaniałe ciekawostki i plakaty dotyczące tych kolczastych zwierzątek. Dowiedzieli się, że jeże nie lubią wody, są śpiochami, maja bardzo dużo pcheł oraz że jednej nocy potrafią zjeść nawet 100 gąsienic. Dzień jeża był również inspiracją do jesiennej pracy plastycznej. Informacje,  plakaty i ciekwostki o jeżach zostały umieszczone w holu klas I – III.

Anna Wołoszyk