MARATON CZYTELNICZY

Uczniowie Szkoły Podstawowej W Wielkim Klinczu  w roku szkolnym 2017/2018 przystąpili doWielkiego Maratonu Czytelniczego– ogólnopolskiego konkursu  pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty  i Prezydenta Miasta Gdańska.

Akcja ta pod hasłem „Spotkacie nowych przyjaciół” była adresowana do uczniów klas II i III szkoły podstawowej.  W  całej Polsce wzięło w niej udział 2393 uczniów . W naszej szkole chętnych było 19 osób.

Z kolei dla klas IV – VI Wielki Maraton Czytelniczy przebiegał pod hasłem „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”. Wzięło w nim łącznie udział 1906 uczniów. Natomiast z naszej placówki przystąpiło do niego czworo uczniów.

W całym roku uczniowie systematycznie czytali książki, rozwiązywali zadania i stale rozwijali swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ta piękna przygoda z literaturą dobiegła końca.

Organizatorzy zakończyli już weryfikację uczestników i wyłonili zwycięzców. Laureaci, finaliści oraz wyróżnieni uczestniczy otrzymają nagrody podczas GALI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO 2017/2018,która odbędzie się 13 czerwca 2018 r. o godz. 13.30 w sali audytoryjnej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

W naszej szkole wyróżnienie ogólnopolskie zdobyła Klaudia Zaworska z klasy 3a.

Z kolei w klasach IV – VI  również wyróżnienie ogólnopolskie zdobyłKordian Zaworski  ( uczeń klasy IV b).

Rozdanie nagród  w szkole odbędzie się podczas uroczystego apelu kończącego rok szkolny 2017/2018.

Jesteśmy z Was dumni !

Anna Wołoszyk,  Jolanta Jereczek