HYBRYDOWY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY PIERWSZAKÓW

19.03.2021 roku klasa 1a i 1 b miały nietypowe zajęcia związane z nadejściem wiosny. Klasa 1 „A”   na zajęciach w szkole układała hasło z zakodowanych obrazków. A potem wzięły udział w eksperymencie pt.„ Tęcza na talerzu.”  Dzieci sprawdzały jak powstaje tęcza. Była to bardzo ekscytująca zabawa. Klasa 1 „B” podczas zdalnego nauczania, dzięki  współpracy kanału Nauka w plecaku, wzięła udział w webinarze dotyczącym  zwiastunów  wiosny. Ciocia Bombonierka pokazała dzieciom jak  rysować  wiosenne kwiaty. Następnie uczniowie wzięli udział w  polowaniu na wiosnę . Dzieci otrzymały karty z listą rzeczy do wyszukania podczas spaceru.  Był to trening uważności i spostrzegawczości. Mimo niesprzyjającej pogody wszystkim udało się  wykonać zadanie. Na zakończenie dzieci  rozszyfrowały zakodowane obrazki, które przedstawiały  zwiastuny wiosny.  Wykonywanie zadań sprawiało dzieciom wiele radości i robiły je z wielkim zaangażowaniem.  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Marta Browarczyk
Małgorzata Węsiora.