Harcerze

XIV Turniejada Zielonego Słonia w Wielkim Klinczu niedziela, 19 Marzec, 2017 - W dniach 17-19 marca 2017r. w Wielkim Klinczu odbyła się XIV Turniejada Zielonego Słonia, pod hasłem: „Szlakiem Żołnierzy Wyklętych". Imprezę przygotowali ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli 11DH im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Drużyna ta działa przy Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu, dlatego … Czytaj dalej »
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poniedziałek, 16 Styczeń, 2017 - 25.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". W czasie tegorocznego Finału uczniowie i harcerze z Zespołu Kształcenia kwestowali  w Kościerzynie, Rekownicy i w Wielkim … Czytaj dalej »
Betlejemskie Światło Pokoju 2016 piątek, 16 Grudzień, 2016 - Odważnie twórzmy pokój - to hasło tegorocznej wędrówki Betlejemskiego Światełka Pokoju, które dzięki kościerskim harcerzom 15 grudnia 2016r. rozświetliło Serce Kaszub. W czwartkowe popołudnie druhowie zebrali się wraz z mieszkańcami i przedstawicielami władz samorządowych na rynku, gdzie uroczyście dokonano przekazania … Czytaj dalej »
Turniej o „Złote Coś” wtorek, 29 Listopad, 2016 - W dniach od 18-20 listopada 2016r. Stara Kiszewa gościła harcerzy z Hufca Kościerzyna oraz gości z Hufca Bytów na II Turniejadzie o „Złote Coś”. Prekursorem imprezy była 11DH z Wielkiego Klincza. Głównym celem biwaku nie była wygrana, lecz nawiązywanie przyjaźni … Czytaj dalej »
Listopad miesiącem pamięci… wtorek, 15 Listopad, 2016 - W listopadzie , harcerze z Wielkiego Klincza podjęli inicjatywę mającą na celu upowszechnienie idei pamięci narodowej związanej z upamiętnieniem miejsc walk i męczeństwa narodu polskiego. Wcześniej zaangażowali się w poszukiwanie informacji  związanych z  ofiarami II wojny światowej. Na terenie Gminy … Czytaj dalej »
Święto Niepodległości w Kościerzynie piątek, 11 Listopad, 2016 -   W 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, harcerze z 11DH po raz kolejny brali udział w obchodach Święta Narodowego. Obchody  rozpoczęły się od mszy  świętej w intencji ojczyzny w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Po niej drużyny z Hufca Kościerzyna … Czytaj dalej »
START HARCERSKI piątek, 23 Wrzesień, 2016 - W piątek, 23 września 2016r. rozpoczął się  Start   Harcerski Hufca Kościerzyna w Zespole Szkół  w Lipuszu. Start Harcerski rozpoczyna kolejny rok harcerskiej przygody. Tegoroczny był związany z świętowaniem 10-tych urodziny 7 DH im. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego z Lipusza. … Czytaj dalej »
TURNIEJADA O PUCHAR ZIELONEGO SŁONIA 2016 poniedziałek, 14 Marzec, 2016 - W dniach 11-13.03.2016 r. w Dziemianach odbył się XIII Turniej o puchar Zielonego Słonia. Do Dziemian zjechali się harcerze z Wiel­kiego Klincza, Kościerzyny, Stężycy, Lipusza, Starej Kiszewy, Kalisza i Łubiany. Gos­podarzem  imprezy była 12 Druży­na Harcerska w Kościerzyny. W piątek, … Czytaj dalej »
Rajd Kaszubski niedziela, 31 Styczeń, 2016 - VI Rajd Kaszubski z okazji 96 rocznicy wkroczenia Wojsk Polskich na ziemię kościerską.         W niedzielę 31 stycznia 2016r. mieszkańcy Wielkiego Klincza świętowali przybycie armii generała Hallera na Kaszuby. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele … Czytaj dalej »
Dzień Babci i Dziadka środa, 20 Styczeń, 2016 - 20 stycznia 2016r. harcerze zostali zaproszeni przez panią Elżbietę Brzezińską – przewodniczącą Koła PZERI na uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Wspólna zabawa trzech pokoleń była okazją do wzięcia udziału w licznych konkursach przeprowadzonych przez harcerzy. Dzieci i dziadkowie uczestniczyli chętnie … Czytaj dalej »
Mierzymy wysoko niedziela, 10 Styczeń, 2016 - W niedzielę, 10 stycznia 2016r. harcerze z 11DH ponownie zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. "Mierzymy wysoko" - to hasło tegorocznego 24.Finału. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrii i godną opiekę … Czytaj dalej »