Ferie zimowe

Nasza szkoła tradycyjnie już zorganizowała w pierwszym tygodniu ferii zimowisko dla naszych najmłodszych uczniów. Dzieci korzystały zarówno z zajęć zorganizowanych w szkole jak i poza nią. Pierwszego dnia uczyły się szycia, czego efektem była mała,  pluszowa sowa. Wtorek był dniem aktywności fizycznych i umysłowych. Tego dnia nie zabrakło zajęć sportowych połączonych z tańcem. Dzięki pani instruktor Joli Pollak mogły spróbować swoich sił w Zumbie. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności oraz wiedzę podczas gier planszowych.  Nie zabrakło również znanej gry w kalambury, która wywołała największą radość, integrując jednocześnie grupę. W środę uczniowie mieli możliwość wyjazdu do kina Remus na projekcję filmu animowanego pt. “Fernando”, opowiadającego o przygodach przyjacielskiego byczka. W czwartek dzieci odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Wielkim Klinczu,  gdzie spotkały się z nietypowymi gośćmi. Dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, a także poznały zasady udzielania pierwszej pomocy. Podsumowaniem zimowiska była niezapomniana atrakcja – wyjazd do Aqua Centrum w Kościerzynie.

Mariola Cybula, Wioleta Czapiewska oraz Maria Plata