Dzień tolerancji

Dnia 17.11.2021 r. z uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach przygotowanych z okazji ,,Międzynarodowego Dnia Tolerancji”.

W specjalnie przygotowanej sali o nazwie ,,Sala Tolerancji i Szacunku”, uczniowie wcielali się w role aktorów, by doświadczyć i poczuć jak to jest być osobą niepełnosprawną, czy też osobą która zmaga się z różnymi trudnościami w swoim życiu.

W tym dniu, wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie, co to jest tolerancja oraz zastanowić się jakie wartości są ważne w codziennym życiu.

Ten dzień był również okazją do refleksji, zastanowieniem się nad własną postawą, zachowaniem w stosunku do innych osób – kolegów, koleżanek, zrozumieniem, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię, czy wygląd.

Celem Dnia Tolerancji było przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji.

Wioleta Kosznik

Bożena Skwierawska