Dzień tabliczki mnożenia

 

2 października w Szkole Podstawowej obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem była popularyzacja matematyki i jej wykorzystania w życiu codziennym a także dobra zabawa.

Każdy uczeń miał okazję wybrać się na matematyczny spacer. Zabawa polegała na tym, aby zaprosić koleżankę lub kolegę na spacer po terenie szkoły i rozwiązać jak największą ilość działań umieszczonych w różnych miejscach.  Najmłodsi uczniowie wykonywali rysunki sowy, która jest symbolem Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 2 i 3 zajmowali się kodowaniem, starsi rozwiązywali ciekawe zadania i łamigłówki wykorzystując znajomość tabliczki mnożenia. Była też okazja do zastosowania matematyki w sporcie podczas gry „Piłkarz matematyk”, w której przepustką do wykonania strzału na bramkę była prawidłowa odpowiedź na pytanie z tabliczki mnożenia.

« 1 z 2 »