Dzień Misia

W naszej szkole, jak co roku uczniowie najmłodszych klas obchodzili światowy dzień pluszowego misia. Inaczej niż w latach ubiegłych zaprezentowano historię tej maskotki, jak również przypomniano najważniejszych bajkowych bohaterów.

Dodatkowo zrealizowano warsztaty, które poprowadziła pani Marta Rambowska. Efektem końcowym były własnoręcznie uszyte poduszki w kształcie misia. Dla niektórych uczniów była to pierwsza przygodna z igłą i nitką.

Podsumowaniem światowego dnia misia było zaangażowanie się w akcję charytatywną „Pomóżmy spełnić marzenie Dominiki. Podarujmy jej pokój pełen pluszowych misiów!”

Dziewczyna ma 18 lat i jest podopieczną domu dziecka „Przy lesie”. Ciężko choruje, gdyż jej organizm zaatakowała choroba nowotworowa. Dominika ma jedno niezwykłe marzenie. Chciałaby wrócić do pokoju pełnego pluszowych misiów. Nasi uczniowie okazali wielkie serce, ofiarując swoje niezniszczone misie. Maskotki zostały przekazane do siedziby
Straży Miejskiej w Gdańsku.

Maria Plata, Marta Browarczyk, Anna Ebertowska,
Beata Śliwicka, Jagoda Troka, Aleksandra Wardyn, Anna Wołoszyk