Digital Youth Forum w naszej szkole!

W dniu 11.12.2020 r. uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w Digital Youth Forum,   wydarzeniu online poświęconym edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z Internetu i nowych technologii.

DYF spotyka się co roku z ogromnym entuzjazmem ze strony młodzieży i nauczycieli z całej Polski. Dlatego też, włączyliśmy naszą młodzież do udziału w tym kreatywnym przedsięwzięciu. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują Internet w swoim życiu, uczniowie  mieli możliwość zainspirowania się oraz zdobycia konkretnej wiedzy. Uczniowie dowiedzieli się min. jak  okiełznać ocean informacji w czasach baniek informacyjnych, jak radzić sobie w kryzysie podczas panującej pandemii, jak tworzyć świat bez hejtu.

Spotkanie  było transmitowany na żywo. Podczas przerw była możliwość porozmawiania z uczniami, komentowania tego co się dzieje w studio, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami jak również podsumowaniu wszystkich ciekawych informacji zdobytych podczas wirtualnej lekcji.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, również będziemy mogli włączyć się do udziału w Digital Youth Forum.

Wioleta Kosznik
Łukasz Flisikowski