CZYTAMY Z KLASĄ

LEKTURKI SPOD CHMURKI

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Anną Wołoszyk zakończyli moduł pierwszy ogólnopolskiego projektu” Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz inne spojrzenie na lektury szkolne. Aby rozwinąć u uczniów ciekawość literacką i aktywność czytelniczą przystąpiliśmy do pierwszych zadań.  Pierwszą lekturą jaką omówiliśmy była książka pt.: „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uzupełnili lekturniki, stworzyliśmy wystawę dotyczącej naszej lektury, wykonaliśmy piękne zakładki oraz zrobiliśmy plakaty zachęcające do przeczytania książki. Wszystkim bardzo podobała się lektura. Z niecierpliwością czekamy na II bardzo ciekawy moduł projektu.

Anna Wołoszyk