BYĆ BEZPIECZNYM

29 stycznia uczniowie klas 2 w swoich grupach uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji. Głównym celem tego spotkania było uzmysłowienie dzieciom wagi, jaką należy przywiązywać do bezpieczeństwa.

Pan policjant w sposób dostępny, przypomniał uczniom zasady ruchu drogowego, utrwalił numery alarmowe, uświadomił o zagrożeniach wynikających z nieostrożnych zachowań w kontaktach z nieznajomymi, bezpieczeństwie w sieci oraz o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy tornistrze lub przy ubraniu. Nasi goście przypominali także o zagrożeniach czyhających na dzieci podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się dużą wiedzą w tym temacie. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Jagoda Troka, Anna Ebertowska