Bajkowe jasełka w Kościele w wykonaniu klasy IIB

W poniedziałek, 6 stycznia w Parafii Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu, uczniowie klasy   II b miejscowej Szkoły Podstawowej przedstawili bajkowe Jasełka. W udekorowanej świątyni, wśród blasku choinek i świec, młodzi aktorzy przedstawili szczególną noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa. W Świątyni pojawiły się postacie bajkowe: Sierotka Marysia, Trzy Świnki, Krasnoludki, Pinokio który postanowił już być dobrym chłopcem oraz Calineczka,  która podarowała Jezusowi bukiet kwiatów. Nie zabrakło też Pszczółki Mai, Dziewczynki z zapałkami oraz wiedźmy. Przedstawieniu towarzyszyły piękne kolędy i pastorałki, a wspaniała oprawa muzyczna twórczo przeplatała się z dziecięcym śpiewem. Na przedstawienie przybyło wielu parafian, którzy gorąco oklaskali młodych aktorów. Słowa uznania i podziękowania podkreślił proboszcz Parafii ks. Piotr Pietrzyk.

 

Anna Wołoszyk